Bitcoin zrealizował Cap trafienia Nowy ATH w wysokości $109.7 Bln podczas gdy BTC spadł poniżej $12,000

Firma badawcza Glassnode donosi, że zrealizowany limit Bitcoinu osiągnął nowy, rekordowy poziom, zwiększając się o ponad 5 mln USD w ciągu jednego dnia.

Nowe ATH dla podstaw łańcuchowych Bitcoinów
Skok Bitcoinów powyżej $12,000, potem się wycofuje

Firma Glassnode Analytics podzieliła się nową wartością dla swojej Bitcoin Profit zrealizowała metrykę kapitalną, donosząc, że od 2 maja osiągnęła nowy, wszechogarniający poziom 109 758 629 290,65 USD.

Jest to wzrost o ponad 5 mln dolarów w ciągu jednego dnia.

Nowe ATH dla podstaw Bitcoin w łańcuchu

Według Glassnode, nowy ATH dla Bitcoin zrealizowany cap od 2 sierpnia wynosi 109 758 629 290,65 dolarów.

Może to wskazywać na napływ nowych inwestorów do Bitcoinu, uważają niektórzy eksperci.

Oto jak analitycy Glassnode wyjaśnić znaczenie tej metryki: Wartość różnych części dostaw Bitcoinu w różnych cenach, a nie przy użyciu bieżącego zamknięcia dziennego. W szczególności, jest on obliczany poprzez oszacowanie każdego UTXO przez cenę, kiedy Bitcoin był ostatnio przeniesiony.

Wcześniej, Glassnode podzielił się danymi, że ilość unikalnych aktywnych portfeli Bitcoinów osiągnęła 18,7 milionów w lipcu. Agencja uważa, że obecnie aktywność w sieci Bitcoinów jest na wysokim poziomie, który był ostatnio obserwowany przez rynek dwa i pół roku temu.

Hashrat Bitcoinów znów pobił nowy rekord, Oto dlaczego to jest optymistyczne.

Skok Bitcoinów powyżej $12,000, potem się wycofuje
W niedzielę 2 sierpnia Bitcoin po raz pierwszy od sierpnia 2019 roku przekroczył poziom 12 100 dolarów.

Jednak pół godziny później Bitcoin nagle się odwrócił i wykonał gigantyczny skok w dół do 10.638 dolarów, po tym jak Bitcoin, XRP, ETH i inne krypto-waluty zostały zlikwidowane na giełdach kryptograficznych tego samego dnia, kiedy inwestorzy postanowili zablokować swoje zyski.
Do tej pory stawka Bitcoinów wróciła do poziomu ponad 11 tys. dolarów. W czasie prasy flagowa krypto waluta zmienia się z 11,190 dolarów na 11,190, według CoinMarketCap, wykazując niewielki spadek.

1 sierpnia zespół analityków Glassnode’a podał na Twitterze, że odsetek adresów Bitcoinów osiągających zysk osiągnął jednoroczny poziom 92,930 procent.

Wskazywało to na to, że rynek został wykupiony z możliwością, że handlowcy zaczną odejmować swoje zyski od tabeli.